Khadia, Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24ACXPJ5100D1ZW
Call 08047634526 86% Response Rate
Send Enquiry
| Beam Direction | Up Down |
| Light Color | Warm White 3000K |
| Light Source Type | LED |
| Body Material | Metal |
| Application Area | Stores & Super Markets |
| Mounting Type | Surface Mounted |
| IP Rating | IP65 |
| Application | Outdoor |
| Finish Type | IMPORTED |
| Design/Shape | Oval |
| Light Direction | Up Down Light |
| Power Source | Corded Electric |
| Usage | OUTDOOR |
| Waterproof | Yes |
| Brand | Astro light |
| Model Number | 1WAY |
| Warranty | 1 YEAR |
| Power | 2 W |
| Wattage | 3 W |
Up down outdoor light
watt - 2w
body color - black
body - metal
color - warm white
hpf - isolated waterproof driver
company - Astro light
guarrntee - 1 year guarrntee
View Complete details
| Power | 6 W |
| Fixture Material | Metal |
| Light Source Type | LED |
| Body Material | Metal |
| Mounting Type | Surface Mounted |
| Design/Shape | Oval |
View Complete details
| Power | 12 W |
| Material | Metal |
| Application Area | Home |
| Lighting Source | LED |
| Lighting Type | LED |
| Style | Modern |
View Complete details
| Power | 4 W |
| Mounting Type | Surface Mounted |
| Design/Shape | Oval |
| Fixture Material | Metal |
| Body Material | Aluminium |
View Complete details
| Material | Aluminium |
| Lighting Type | Halogen |
| Power Source | Electric |
| Usage/Application | Home |
| Frequency | 50Hz |
| Pattern | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Power | 10 W |
| Application Area | Home |
| Lighting Source | LED |
| Color | Warm White |
| Material | Metal |
| Style | Modern |
View Complete details