Khadia, Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24ACXPJ5100D1ZW
Call 08047634526 86% Response Rate
Send Enquiry
| Wattage | 12 W |
| Power | 12watt |
| Certification | RoHS |
| Lighting Type | LED |
| Model Name/Number | wall light lx |
| IP Rating | ip65 |
| Material | Metal |
| Body Material | Aluminium |
View Complete details
| Body Material | Polycarbonate (PC) |
| Wattage | 9W |
| Size | 100 mm (4 inch) |
| Light Type | Surface Panel |
| Color Temperature (CCT) | White/Natural White/Warm white/3in1 |
| Shape | Round/Square |
| Features | Rimless |
| Brand | Astro Light |
| Warranty | 2 Years |
9 W Pvc Surface Light
Model Name:- Moon Surface
Boady :- White
Lighting colour:- White/Natural White/ Warm white
High Brightness & Good Quality
Imported Quality
2 year Garrunty
Lumens:- 110LM/W
Brand :- Astro Light
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Body Material | Polycarbonate (PC) |
| Wattage | 15W |
| Size | 150 mm (6 inch) |
| Light Type | Surface Panel |
| Color Temperature (CCT) | White/Natural White/Warm white/3in1 |
| Shape | Round/ Square |
| Features | Rimless |
| Brand | Astro Light |
| Warranty | 2 Years |
15W Pvc Surface Light
Model Name:- Moon Surface
Boady Colour:- Black
Lighting colour:- White/Natural White/3in1
Best Finishing & High Brightness
Imported Quality
30 Pcs Box
Lumens:- 110LM/w
2 year Garrunty
Brand:- Astro Light
View Complete details
| Body Material | Polycarbonate (PC) |
| Wattage | 15W |
| Size | 150 mm (6 inch) |
| Light Type | Surface Panel |
| Color Temperature (CCT) | White/Natural White/Warm white |
| Shape | Round/Square |
| Features | Rimless |
| Brand | Astro Light |
| Warranty | 2 Years |
15 Watt Pvc Surface Light
Model Name:- Moon Surface
Boady Colour:- White
Lighting colour:- White/Natural white/Warm white
Best Finishing & High Brightness
Imported Quality
Lumens:- 110LM/W
2 year Garrunty
Brand :- Astro Light
View Complete details
| Body Material | Aluminium |
| Light Type | Cylinder (COB) |
| Color Temperature (CCT) | Natural White (4000K) |
| Shape | Round |
| Warranty | 2 Years |
| Wattage | 7W and 12W |
Sleek and modern, the Surface Cylinder Light is designed to enhance interiors with focused, stylish illumination. Its compact cylindrical shape makes it perfect for ceilings in homes, offices, and commercial spaces. Built with durable materials and energy-efficient LED technology, it offers long-lasting performance with minimal maintenance. Ideal for accent lighting, it adds a contemporary touch while providing bright, uniform light.
View Complete details
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Shape | Round |
| Mounting Type | Surface |
| Light Color | White/Natural White/Warm white |
| Brand | Astro |
| Lighting Type | Spot Light |
| Warranty | 2 Year |
| Diameter | 3 inch |
| Wattage | 7W/12W/18W |
Led Surface Cylinder Light
Watt:- 7W/12W/18W
Lighting colour:- Cw/Nw/Ww
Boady :-Metal Boady
Lumens:-100LM/W
2 year Garrunty
Boady colour:- Bk/White
Reflector:- Bk, RoseGold,White
HPF Isolated Driver
View Complete details
| Wattage | 12W |
| Light Color | Warm White |
| Material | Aluminum |
| Shape | Square |
| Color Temperature | 3000K |
| IP Rating | IP33 |
| Warranty | 2 year guarrntee |
| Dimmable | No |
2 year guarrntee
body - metal body
light color - natural white , warm white , white
12w
shape type - square
View Complete details
| Wattage | Up to 10W |
| Voltage | 85v-265v |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Shape | Round |
| Brand | Astro light |
| Color Temperature (CCT) | 3k 4k 6k |
| Body Material | Aluminium |
| Light Type | Surface Panel |
| Warranty | 2 Years |
| Wattage | 6W/12W |
7W Virgo Cylinder
Bk Boady + White Diffuser
Lighting Colour:- Natural White
2 Year Garrunty
Imported Quality
Brand:- Astro Light
View Complete details
| Wattage | 3 W |
| Lighting Color | Warm White |
| Usage/Application | Outdoor |
View Complete details
| Wattage | 21 - 25W |
| Material | Metal |
| Voltage | 85-265v |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Output Current (DC) | 33.5A |
| Output Voltage (DC) | 12V |
| Warranty | 2 Years |
| Output Current | 33amp |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Power | 50 W |
| Application Area | Stores & Super Markets |
| Lighting Source | LED |
| Style | Modern |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Brass And Metal |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 20 Piece
| Wattage | 3W |
| Mounting Type | Recessed |
| Shade Material | Polycarbonate |
| Light Color | All Colours |
| Brand | Inbolt nn |
| Cutout Size | 75 mm |
| Material | Polycarbonate |
| Shape | Round |
| Body Material | Polycarbonate |
| Warranty | 1 Year |
| IP Rating | IP20 |
Brand : Inbolt
Watt : 4w
Material : Pvc Body
Colour Temprature : 3000-6000k
Usage : Consil Downlight
View Complete details
| Wattage | 9W |
| Model Name/Number | LX385 |
| Lighting Color | Warm White |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Home |
| Body Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
View Complete details
| Wattage | 6w |
| Model Name/Number | LX385 |
| Lighting Color | Warm White |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Home |
| Body Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
View Complete details
| Wattage | 6w |
| Model Name/Number | LX235 |
| Lighting Color | Warm White |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Indoor |
| Body Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
View Complete details
| Wattage | 4w |
| Usage | for Home |
| Material | Metal |
| Color | Yellow |
| Shape | Round |
| Lighting Source | LED |
View Complete details
| Wattage | 9w |
| Model Name/Number | LX385 |
| Lighting Color | Warm White |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Home |
| Body Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
View Complete details
| Wattage | 6w |
| Model Name/Number | LX385 |
| Lighting Color | Warm White |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Home |
| Body Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
View Complete details
| Wattage | 3w |
| Model Name/Number | LX385 |
| Lighting Color | Warm White |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Home |
| Body Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
View Complete details
| Wattage | 10w |
| Model Name/Number | LX235 |
| Lighting Color | Warm White |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Indoor |
| Body Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
View Complete details
| Wattage | 6w |
| Model Name/Number | LX235 |
| Lighting Color | Warm White |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Indoor |
| Body Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
View Complete details
| Wattage | 1w |
| Usage | for Home |
| Material | Plastic |
| Color | Yellow |
| Shape | Round |
| Lighting Source | LED |
View Complete details
| Type | Candle Lamp |
| Material | Glass |
| Color | Yellow |
| Usage/Application | Electric Fitting |
| Country of Origin | Made in India |
| Model | C35E14 |
View Complete details
| Body Material | Aluminium |
| Lighting Color | Warm White |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Home |
| Warranty | 2 Years |
| Lighting Type | Led |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Material | Aluminium |
| Power | 12 W |
| Lighting Source | LED |
| Application Area | Home |
| Style | Modern |
View Complete details
| Material | Aluminium |
| Power | 12 W |
| Lighting Source | LED |
| Application Area | Home |
| Style | Modern |
View Complete details
| Lighting Type | Led |
| Body Material | Plastic |
| Power | 18w |
| Brand | Astro |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Lighting Color | Warm White |
| Power | 6 W |
| Material | Metal |
| Usage | for Home |
| Color | Yellow |
| Model Name/Number | LX585 |
| Lighting Source | LED |
Brand : LX
Model : Lx585
Body : Black - Gold
Watt : 6w
Input Voltage : All
Colour Temperature : 3000-6000k
Body Material : Aluminium
View Complete details
| Wattage | 30w |
| Usage | for Offices |
| Material | Aluminium |
| Color | Yellow |
View Complete details
| Wattage | 20w |
| Usage | for Offices |
| Material | Aluminium |
| Color | Yellow |
View Complete details
| Usage | for Offices |
| Material | Aluminium |
| Color | Yellow |
| Power | 10 W |
View Complete details
| Usage | for Home |
| Model Name/Number | LX585 |
| Material | Metal |
| Color | Yellow |
| Lighting Color | Warm White |
| Power | 10 W |
| Lighting Source | LED |
View Complete details
| Lighting Color | Warm White |
| Shape | Round |
| Model Name/Number | LX585 |
| Usage/Application | Indoor |
| Body Material | Aluminium |
Brand : LX
Model : Lx585
Body : Black - Gold
Watt : 3w
Input Voltage : All
Colour Temperature : 3000-6000k
Body Material : Aluminium
View Complete details