Khadia, Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24ACXPJ5100D1ZW
Call 08047634526 86% Response Rate
Send Enquiry
| Wattage | 15W |
| Color Temperature | 6500K |
| Mounting Type | Recessed |
| Size | 6 inch |
| Material | Polycarbonate |
| Certification | RoHS |
| Model Name/Number | Astro light panel light |
| IP Rating | IP33 |
| Warranty | 2 Years |
| Body Material | Polycarbonate |
| Special Features | 3-in-1 Color |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Round/Square |
15w ( 6*6 )
Led light Color - wh ww nw
Shape - round and square
Pvc body
2 year guarntee
company - Astro light
Additional Information:
View Complete details
| Wattage | 8W/15W/22W |
| Shape | Square |
| Light Color | Cool Daylight |
| Size | 5 Inch |
| Cutout Size | 5 Inch , 6 Inch |
| Light Color / CCT | White/Natural White |
| Material | Metal |
| Dimmable | No |
| Mounting Type | Recessed |
| Warranty | 2 Years |
| Body Material | Aluminium |
| Special Features | Rimless Design |
| Input Voltage | 220V |
| Country of Origin | Made in India |
15w led panel light
company astro light
metal body
shape- round and square
cutout- 6inch
concial light
View Complete details