Khadia, Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24ACXPJ5100D1ZW
Call 08047634526 89% Response Rate
Send Enquiry
| Power | 12W |
| Type of Light | Spot Light |
| Brand | Astro |
| Light Color | White/Nature white/warm White/5k /3in1/D&T |
| Warranty | 2 Year |
| Mounting Type | Recessed |
| Body Color | White/Black |
| Shape | Round |
| Body Material | Aluminum |
| Cutout Size | 75mm |
| IP Rating | IP20 |
| Certification | RoHS |
| Question | Astro Light |
| Lighting Type | Home,Office, mall All |
ASTRO LIGHT
Model Name - Cob Light
Watt - 18w
Body Color - White / Black
Light Color - White , Warm white , Natural white
SHAPE - ROUND
Metal Body
Cutout - 2.8 inch
View Complete details
| Wattage | 12 W |
| Warranty | 2 Year |
| Material | Aluminum |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Shape | Round |
| Warranty | 2 Year |
| Material | Aluminum |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Wattage | 11 - 20W |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Shape | Round |
| Warranty | 2 Year |
| Material | Polycarbonate |
| Dimmable | No |
| Is It Dimmable | Non Dimmable |
| Usage/Applications | Indoor |
Led Deep Down light
12watt / 18watts
BODy :- WHITE /BLACK
Cut out 12watt-4inch
Cut out 18watt-5inch
2YEAR GURANTEE
Brightness nd quality guranteed
View Complete details
| Shade Material | Polycarbonate |
| Shape | Round |
| Material | Polycarbonate |
View Complete details
| Shape | Round |
| Warranty | 2 Year |
| Material | Aluminum |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Shape | Round |
| Warranty | 2 Year |
| Lighting Color | Natural White |
| Material | Aluminum |
| Color Temperature | 4000K |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Shape | Round |
| Warranty | 2 Year |
| Lighting Color | Natural White |
| Material | Aluminum |
| Color Temperature | 4000K |
View Complete details
| Light Color | Cool White |
| Shape | Round |
| Warranty | 2 Year |
| Material | Aluminum |
| Color Temperature | 4000K |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Light Color | Cool White |
| Shape | Round |
| Warranty | 2 Year |
| Lighting Color | Natural White |
| Material | Aluminum |
| Color Temperature | 4000K |
| Country of Origin | Made in India |
Brand : Astro Lights
Light Type : Led
Special Feature : Energy Efficient
Watt : 12w
Light Colour : 3000-6000k
Shape : Round
Body Material : Metal Body
Variation : Glass Model
Mounting Type : Consil Type
View Complete details