Khadia, Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24ACXPJ5100D1ZW
Call 08047634526 89% Response Rate
Send Enquiry
| Beam Direction | Up Down |
| Wattage | 2*3 + 2W Front side |
| Light Color | Warm White 3000K |
| Body Material | Aluminium |
| IP Rating | IP65 |
| Application | Outdoor |
| Body Color | Black |
| Input Voltage | 110–240 V AC |
| Control | On Off |
Led Glass Up Down Light
Use :- For Outdoor & Indore
IP 65 Rating
Boady :- Metal Heavy Boady
1 year Garrunty
Brand :- Astro Light
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5 Piece
| Beam Direction | Up Down |
| Light Color | RGB |
| Body Material | Metal |
| IP Rating | IP65 |
| Application | Outdoor |
| Body Color | Black |
| Input Voltage | 110–240 V AC |
| Control | On Off |
| Wattage | 2W,4w,6w,8w |
Led Up- Down Light
1+1,2+2,3+3,4+4
Watt:- 2w/4w/6w/8w
Boady Material:- Metal Heavy Boady
Boady Colour:- Black
Lighting colour:- Warm white,RGB, RGB Running,3in1
For Outdoor Use
Waterproof Driver IP65
1 year Garrunty
Brand :- Astro Light
View Complete details
| Application Area | Office |
| Lighting Source | LED |
| Lighting Color | Warm White |
| Shade Direction | Up-Down |
| Usage/Application | Outdoor lights |
| Material | Metal |
| Power | 12 W |
| Wattage | 8w |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5 Piece
| Beam Direction | Up Down |
| Wattage | 10 W |
| Light Color | Warm White 3000K |
| Body Material | Aluminium |
| IP Rating | IP65 |
| Application | Outdoor |
| Body Color | Black |
| Input Voltage | 220–240 V AC |
| Control | On Off |
| 142*65*80 ASTRO LIGHT | Waight Is Gram |
"K" Shape Led Outdoor Wall Light
Boady - Metal Boady
Lighting Colour - Warm White (3000k)
1 year Garrunty
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Beam Direction | Up Down |
| Wattage | 2W |
| Light Color | Warm White 3000K |
| Body Material | Metal |
| IP Rating | IP65 |
| Application | Outdoor |
Led Up Down Light
For Outdoor Use
Ip 65 Rating
Warm White , RGB fix , Auto RGB
View Complete details