Khadia, Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24ACXPJ5100D1ZW
Call 08047634526 86% Response Rate
Send Enquiry
| Wattage | 12 W |
| Power | 12W |
| Brand | Astro Light |
| Beam Angle | 60° |
| Warranty | 2 Year |
| Mounting Type | Recessed |
| Shape | Round |
| Cutout Size | 75mm |
| IP Rating | IP20 |
12W Reflactoin Cob Light
Lumens:- 110LM/watt
Cutout:- 74MM
Dimension :- 82*79MM
Input Voltage :- 82-256 v 50/60HZ
Boady Colour:- Bk/White
Reflactor :- Bk/Rg/White
Heavy Imported Quality
2 Year Garrunty
Brand :- Astro Light
View Complete details
| Power | 3W |
| Wattage | 3W |
| Type of Light | Spot Light |
| Brand | Astro Light |
| Light Color | Warm White |
| Color | Warm White |
| Warranty | 2 Year |
| Color Temperature | 3000 K |
| Mounting Type | Button Light For POP |
| Adjustability | Zoom (Focus) |
| Body Color | Black-Rg |
black rose gold
3watt led spot light
Brand - Astro light
light color - warm white
metal body
2 year guarrntee
Cut out - 25mm
View Complete details
| Power | 3W |
| Mounting Type | Recessed |
| Color | Warm White |
| Light Color | Warm White |
| Brand | Astro |
| Body Color | White |
| Adjustability | Movable |
| Shape | Round |
| Warranty | 1 Year |
| Body Material | PVC |
| IP Rating | IP33 |
| Lighting Color | Pure White, Cool White, All Colour, Warm White |
| Usage/Application | Indoor and Office |
View Complete details
| Power | 12W |
| Type of Light | Spot Light |
| Wattage | 12W |
| Light Color | Natural White |
| Mounting Type | Recessed |
| Color | Cool White |
| Color Temperature | 6500 K |
| Warranty | 2 Year |
| Body Color | Black |
| Certification | RoHS |
Imported Quality.
12watt
Body - Pkw/black body
Cct (Color)- Warm white, Natural White, Cool White, 3in1
Brand - Astro Light 2 year warranty pcs to pcs
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Power | 3W |
| Type of Light | Spot Light |
| Wattage | 3W |
| Light Color | Warm White/Natural White |
| Mounting Type | Recessed |
| Color | Warm White |
| Color Temperature | 3000 K |
| Warranty | 2 Year |
| Body Color | Black/White/RoseGold |
| Usage/Application | Indoor |
| Shape | Round |
| Lighting Type | cob type |
| Body Material | Aluminum |
| IP Rating | IP20 |
| Question | Astro Light |
3watt spot light
Cct - Nw Ww
body color - White/ Black /Copper body
metal body
brand - astro light
2 year guarrntee
View Complete details
| Power | 3 W |
| Wattage | 3W |
| Mounting Type | Surface |
| Light Color | Warm White |
| Color | Warm White |
| Material | Metal |
| Usage | for Home, For Home |
| Body Color | White &Black |
| Brand | Astro Light |
| Body Material | Aluminium |
| Voltage | 240V |
| Lighting Source | LED |
| Shape | Round |
| Warranty | 1 Year |
| IP Rating | IP33 |
| Color Temperature | 3000 K & 4000 K |
| Usage/Application | Indoor and Office |
Brand : Astro Light
Watt : 3w
Input Voltage : All
Colour Temperature : 3000-6000k
Shape : Round
Body Material : Aluminium
1 Year Guarrntee
View Complete details
| Color | Pure White |
| Brand | Lx |
| Color Temperature | 6500 K |
| Usage/Application | Indoor |
| Shape | Round |
| Lighting Color | Warm White, Pure White |
| Body Material | Aluminum |
View Complete details
| Power | 6 W |
| Fixture Material | Metal |
| Body Material | Metal |
| Light Source Type | LED |
| Mounting Type | Surface Mounted |
| Application Area | Stores & Super Markets |
| Usage | Outdoor and indoor |
| Waterproof | Yes |
| Brand | Astro light |
| Warranty | 1 year guarantee |
View Complete details
| Power | 7w/12w/18w |
| Type of Light | Spot Light |
| Wattage | 7W |
| Brand | Astro |
| Light Color | Natural white/white |
| Warranty | 2 Year |
| Color Temperature | 4000 K |
| Mounting Type | Recessed |
| Adjustability | Fixed |
| Usage/Application | Indoor |
| Lighting Type | SPOT |
| Body Color | Black /White |
| Body Material | Aluminum |
| Shape | Round |
| Certification | RoHS |
| Question | Astro Light |
BEAT COB Light
ASTRO LIGHT
METAL BODY LIGHT
SHAPE TYPE - ROUND
BODY COLOR - BLACK ROSE GOLD / BLACK BLACK
LIGHT COLOR - NATURAL WHITE / WHITE
CUTOUT- 2.2 INCH
View Complete details
| Wattage | 10W |
| Body Material | Aluminium |
| Lighting Color | Warm White |
| Shape | Linear |
| Usage/Application | Home |
| Warranty | 2 Years |
| Lighting Type | Led |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details