Khadia, Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24ACXPJ5100D1ZW
Call 08047634526 86% Response Rate
Send Enquiry
| Wattage | All watt |
| Light Color | Jointer |
| Lighting Type | Standard Track |
| Body Material | PVC |
| Warranty | No |
| Shape | Square |
| Country of Origin | Made in India |
Type : I / L Jointer
Colour : Black / White
Material : Plastic
Style : Morden
Usage : Joint Track Pati
box - 100pcs
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5 Piece
| Light Color | White/Natural White/warm White |
| Wattage | 12 W |
| Lighting Type | Standard Track |
| Track Phase | Single Phase |
| Body Material | Aluminium |
| Color Temperature | White/Natural White/Warm White |
| Warranty | 2 Years |
| Body Color | Black /White |
| Light Source | LED |
| Beam Angle | 36° |
| Housing Material | Aluminium |
| Dimmable | No |
| Input Voltage | 220–240 V AC |
| Adjustable Head | Yes |
| Led Track Spot Light | 100*129/Astro Light |
Led Track Spot Light
Watt :- 12W
Boady :- Metal Heavy Boady
Lumens:- 90LM/W
Boady Colour:- Black/White
Lighting Colour:- 6k/4k/3k
Easy Adjustable
View Complete details
| Light Color | Natural White |
| Lighting Type | Magnetic Track |
| Track Phase | Megnatic Track Spot |
| Body Material | Aluminium |
| Color Temperature | Natural white, 5k, 3in1 |
| Body Color | Black |
| Warranty | 2 Years |
| Light Source | LED |
| Beam Angle | 60° |
| Housing Material | Aluminium |
| Dimmable | No |
| Adjustable Head | Yes |
| Wattage | 12w, 20w ,30w |
Product:- Megnatic Track Spot Light
Watt :- 12W , 20W , 30W
Lumens:- 110LM/W
Powered by:- OSRAM
Metal Boady
120 Beam Angle
2 year Garrunty
Astro Light
View Complete details
| Wattage | 3w |
| Model Name/Number | LX385 |
| Lighting Color | Warm White |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Home |
| Body Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
View Complete details
| Power (Wattage) | 12Watt ,20watt,30watt |
| Light Color | White , Natural White,Warm White |
| Wattage | 12w 20w 30w |
| Lighting Color | Warm white natural white cool white |
| Mounting Type | Track Mounted |
| Shape | Round |
| Color | Cool White |
| Model Name/Number | Astro track light |
| Usage/Application | Indoor |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Metal |
| Body Material | Aluminium |
View Complete details
| Light Source | LED |
| Light Color | Natural White |
| Wattage | 12 W |
| Lighting Type | Magnetic Track |
| Track Phase | Megnatic Foldable Linear |
| Beam Angle | 60° |
| Body Material | Aluminium |
| Color Temperature | 4000 K |
| Body Color | Black |
| Housing Material | Aluminium |
| Dimmable | No |
| Adjustable Head | Yes |
| 226*23*85 | Astro Light |
Product:- Megnatic Foldable Linear Light
Watt:- 6w , 12w
Boady Colour:- Black
Powered by:- OSRAM
Cct :- Natural White/5k/3in1
IP :- 20
Installation:- For use Megnatic Track Pati Consiled &Surface both
View Complete details