Khadia, Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24ACXPJ5100D1ZW
Call 08047634526 89% Response Rate
Send Enquiry
| Output Power | 60 W |
| Output Current | 350 mA |
| Application | LED Strip |
| Dimming Type | Non Dimmable |
| Output Type | Constant Current |
| Input Voltage | 12 V DC |
| Surge Protection | 6 kV |
| IP Rating | IP20 |
5 Amp Strip Driver
Model :- Premium
Watt:-60W Max
Heavy Premium Quality
80% Output
2 year Garrunty
Brand:- Astro Light
View Complete details
| Output Wattage | 24 W |
| Output Voltage | 12 V DC |
| Waterproof Rating | Non Waterproof |
| Input Voltage | 180–265 V AC |
| Output Current | 2 A |
| Dimming | Non Dimmable |
| Output Type | Constant Voltage |
| Warranty | 2 Years |
12V 2Amp Strip Driver
Model:- Eco SMPS
Strip Adapter/ SMPS
Watt :- 24W
Output :- 50%
2 year Garrunty
Brand:- Astro Light
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Output Wattage | Dc12v |
| Output Voltage | 12 V DC |
| Waterproof Rating | Non Waterproof |
| Input Voltage | 180–265 V AC |
| Output Current | 10 A |
| Dimming | Non Dimmable |
| Output Type | Constant Voltage |
| Power Factor | ≥0.9 |
| Warranty | 2 Years |
10 Amp Eco Strip Driver
Input Voltage:- 176-264v/Ac
Frequency:- 50/60HZ
Maximum Current:-120W
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Output Power | 120W |
| Output Wattage | 120 W |
| Output Current | 900 mA |
| Waterproof Rating | Non Waterproof |
| Application | LED Strip |
| Dimming | Non Dimmable |
| Output Voltage | 12 V DC |
| Dimming Type | Non Dimmable |
| Output Type | Constant Current |
| Input Voltage | 176-264v |
| Surge Protection | 6 kV |
| Power Factor | ≥0.90 |
| Efficiency | ≥85% |
| IP Rating | IP20 |
12V Led Strip Driver
Model Name:- Eco SMPS
Watt :-120W
Output:- 50%
2 year Garrunty
Imported Quality
Brand :- Astro Light
View Complete details
| Output Current (DC) | 16.5A |
| Output Voltage (DC) | 12V |
| Warranty | 2 Years |
| Output Current | 15amp |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Output Current (DC) | 20A |
| Output Voltage (DC) | 12V |
| Warranty | 2 Years |
| Output Current | 20amp |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Output Current (DC) | 25A |
| Output Voltage (DC) | 12V |
| Warranty | 2 Years |
| Output Current | 25amp |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Output Wattage | 3 W |
| Output Type | Constant Voltage |
| Dimming | Non Dimmable |
| Output Voltage | 12 V DC |
| Output Current | 3w |
| Country of Origin | Made in India |
| Question | Non Garrunty |
Model : 1-3w
Usage : Led Lights and Cob
Supply Voltage : 300Ma 9-12v
Maxmium Output Power : 3-9v
Lightining Type : Led
View Complete details