Khadia, Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24ACXPJ5100D1ZW
Call 08047634526 89% Response Rate
Send Enquiry
| Body Material | Alluminium |
| Wattage | 12 W |
| Size | 75 mm (3 inch) |
| Usage/Application | Indoor |
| Shape | Round |
| Power | 12 W |
| Light Color | Warm White |
| Brand | Astro Light |
| Led Working Lifetime | 50000 |
| Certification | RoHS |
View Complete details
| Material | Metal |
| Voltage | 12 V |
| Certification | RoHS |
| Length | 5 mm |
| Lighting Type | LED |
| Model Name/Number | 6way flower |
| IP Rating | IP66 |
| Controller Type | Wired |
| Lighting Color | red blue green |
| Color | Multicolor |
| Usage/ Application | Commercial |
| Warranty | NO |
| Country of Origin | Made in India |
| Wattage | 6 W |
| Power | 10 W |
View Complete details
| Flower Type | Rose |
| Lighting Type | LED |
| Color | Yellow |
| Certification | RoHS |
| Occasion | Home Decoration |
| Usage/Application | Home |
| Material | Aluminium |
| Model Name/Number | outdoor light |
| Brand | lx |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | yellow |
| Packaging Type | Box |
| Warranty | No |
| Is It With Vase | Without Vase |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Lighting Type | LED |
| Certification | RoHS |
| Material | Metal |
| Model Name/Number | 4way outdoor light |
| IP Rating | ip65 |
| Lighting Color | warm white |
| Warranty | 1 year guarrntee |
4WAY OUTDOOR LIGHT
4W METAL BODY WW
IMPORTED QUALITY
IP65 DOUBLE GASKET WATERPROOF ISOLATED DRIVER
1 YEAR GUARRNTEE PC-2-PC REPLCE
COLOR - WARM WHITE
View Complete details
| Power Rating | 12 W |
| Material | Aluminium |
| Bollard Height | 600 mm |
| Body Material | Aluminium |
| Height | 2 feet |
| Light Color | Warm White |
| IP Rating | IP66 |
| Power | 12w |
Led Bollard 4 different model available
2feet Height full heavy body and with full brightness
Body color - black body
Light color - warm white
6pcs master box
View Complete details
| Wattage | 5 W |
| Color | Green |
| Shade Material | Aluminium |
| Color Temperature | 3000K |
| Usage/Application | Night Lamp |
| Shape | Round |
| Material | Metal |
| Beam Angle | ROUND |
| Ip Rating | IP65 |
| Adjustable Brightness | No |
| Lighting Source | LED |
| Item Name | MOON LIGHT |
View Complete details