Khadia, Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24ACXPJ5100D1ZW
Call 08047634526 89% Response Rate
Send Enquiry
| Light Color | Warm White |
| Color Temperature | Warm White (3000K) |
| Lighting Color | Warm White |
| Mounting Type | Recessed |
| Shape | Round |
| Usage | For Home, for Home |
| Model Name/Number | bk rg cob |
| Lighting Source | LED |
| Usage/Application | Indoor |
| Voltage | 220 V |
| Lighting Type | LED |
| Dimension | 25mm |
| IP Rating | IP40 |
| Power (Wattage) | 1 Watt |
| Power | 3 W |
| Material | Metal |
| Body Material | Aluminium |
led spot light
1watt led cob light
Brand - Astro light
Metal body black rose gold
2 year guarantee
Cut out - 25mm
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Power | 3W |
| Wattage | 3W |
| Type of Light | Spot Light |
| Light Color | Warm White |
| Mounting Type | Recessed |
| Color | Warm White |
| Color Temperature | 3000 K |
| Warranty | 2 Year |
| Body Color | Rose Gold |
| Usage/Application | Indoor |
| Shape | Round |
| Certification | RoHS |
| Place Of Origin | INDIAN |
| Frequency | 50Hz |
| Housing Type | COPPER |
| Finishing Type | BLACK |
| Base Type | CONCIL |
| Model Name/Number | BUTTON COB LIGHT |
| Country of Origin | Made in India |
WATT - 3W
LED BUTTON LIGHT
BODY COLOR - COPPER
LIGHT COLOR - WARM WHITE
CUT OUT - 1 INCH
BRAND - ASTRO LIGHT
View Complete details