Khadia, Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24ACXPJ5100D1ZW
Call 08047634526 86% Response Rate
Send Enquiry
| Output Wattage | 24 W |
| Output Voltage | 12 V DC |
| Waterproof Rating | Non Waterproof |
| Input Voltage | 180–265 V AC |
| Output Current | 2 A |
| Dimming | Non Dimmable |
| Output Type | Constant Voltage |
| Warranty | 2 Years |
12V 2 Amp Premium Strip Adapter
Watt :- 25W max
80% Output Current
Heavy Premium Quality
2 year Garrunty
Brand:- Astro Light
View Complete details
| Power | 7w/12w/18w |
| Brand | Astro Light |
| Light Color | Natural White |
| Warranty | 2 Year |
| Mounting Type | Recessed |
| Adjustability | Fixed |
| Body Color | Black |
| Shape | Round |
| Cutout Size | 55mm |
| IP Rating | IP44 |
*_ASTRO LIGHT_*
*APKA APNA BRAND*
Let's Go together a Level up with New Premium items
*Titan Series Cob *
*Watt :- 7wt, 12wt, 18wt*
*Size :- 55mm, 65mm, 75mm*
*Body :- PKW & BK & SHINE BLACK *
*Cct :- NW*
Most Important Feature is *Antiglare feature* ,
' *Antiglare means no pressure on eyes while watching lights'*
*Astro Apka Apna Brand Go Premium*
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| CCT | Warm White/Natural White/Green/Blue/Pink/Red/RGB Multy |
| Ingress Protection | IP65 |
| Body Material | Aluminium |
| Beam Angle | 60 Deg |
| Input Voltage | 100-265V |
| Spike Material | Aluminium |
| Tilt Adjustment | Adjustable |
| Housing Color | Black |
| 110*80*60*115MM | Astro Light |
| Wattage | 5W/9W/12W |
Led Spike/Garden Light
Easily Adjustable
Watt :- 5w,9w,12w
Boady :- Heavy Metal Boady
IP:- 65 Waterproof
Colour:- All
High Brightness,High CRI,Green Lighting,Elgant Appearance
30000 Hour Long Service Life + 80% Energy Saving
Three Wire
1 year Garrunty Pc to Pc
Brand :- Astro Light
View Complete details
| Output Voltage | 12 V |
| Output Current | 5 A |
| Power Output | 60 W |
| Adapter Type | SMPS |
| Input Voltage | 176-264v /50/60 Hz |
| Application | LED strip |
| Protection | Overload |
| Warranty | 2 years |
12V 5 Amp Strip Driver
Model Name:- Eco SMPS
Watt :- 60W
Output:- 50%
2 year Garrunty
Imported Quality
Brand:- Astro Light
View Complete details