Khadia, Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24ACXPJ5100D1ZW
Call 08047634526 86% Response Rate
Send Enquiry
| Input Voltage | 12V DC |
| Length | 5 m |
| LED Density | 240 LEDs/m |
| LED Chip Type | 2835 SMD |
| Power Source | Corded Electric |
| IP Rating | IP20 (Non-Waterproof) |
| Short Circuit Resistant | No |
| Application | Decoration |
| Wire Material | Copper |
| Waterproof | No |
| Warranty | 1 year mtr to mtr |
| PCB Width | 10 mm |
| Wattage per Meter | 19.2 W/m |
| Brand | astro light |
| Question | Astro Light |
240Led Strip light
voltage - 12v
color - Wh ww nw
lenght - 5mtr
guarrntee - 1 year guarantee mtr to mtr
pcb - copper heavy
size - 10mm
imported Quality
View Complete details
| Length | 5 mtr |
| Waterproof | No |
| Lighting Source Type | LED |
| Power Source | Corded Electric |
| Lumen Capacity | High |
| Theme | Indoor |
| Input Voltage | 12v |
View Complete details