Khadia, Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24ACXPJ5100D1ZW
Call 08047634526 89% Response Rate
Send Enquiry
| Wattage | 7 W |
| Power | 7W |
| Beam Angle | 60° |
| Light Color | White/Natural White/Warm white/5k/3in1 |
| Body Color | Black/White |
| Housing Color | Black/White |
| Cutout Size | 50mm |
| Mounting Type | Recessed |
| Shape | Round |
| Body Material | Aluminium |
| Warranty | 2 Year |
| Ingress Protection | IP20 |
| IP Rating | IP20 |
| Reflector Color | Black |
| Question | Astro Light |
7W Reflection Cob Light
Lumens:- 110LM/Watt
Cutout:- 50MM
Input Voltage:- 85-256V 50/60HZ
Boady Colour :- Black/White
Reflector:- Bk/Rg/White
Dimension:- 59*69MM
View Complete details
| Power | 8W /15W |
| Brand | Astro |
| Light Color | Natural White |
| Warranty | 2 Year |
| Mounting Type | Consil/Pop |
| Adjustability | Zoom (Focus) |
| Body Color | Rose Gold |
| Shape | Round |
| Cutout Size | 50mm |
| IP Rating | IP20 |
Led Cob Light
Model :- Flower Cob Light
Unique design & Heavy Boady
Boady Colour:- Rose- Gold
Watt :- 8W/15W
Lighting Colour:- Natural White
2 Year Garrunty
Good Looking & Good Finishing
HPF Isolated Driver
Cutout :- 8W -50MM / 15W- 60MM
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Power | 3W |
| Type of Light | Panel Light/Downlight |
| Wattage | 3W |
| Brand | Astro Light |
| Beam Angle | 60° |
| Adjustability | Movable |
| Mounting Type | Recessed |
| Body Color | White |
3w cob spot light
Color - All color red , green , blue,pink, ww ,wh
body color - White
Metarilals - Pvc Boady
View Complete details