Khadia, Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24ACXPJ5100D1ZW
Call 08047634526 86% Response Rate
Send Enquiry
| Wattage | 150 W |
| Output Voltage (DC) | 12V |
| Usage/Application | Led Strip Boards |
| Warranty | 2 Years |
| Output Voltage | DC12V |
| Current | 15 amp |
| Output Current | 12.5 |
| Brand | ASTRO LIGHT |
| Input Voltage | 176-264VAC |
| Model Name/Number | STRIP DRIVER |
View Complete details
| Wattage | 400 W |
| Usage/Application | Led Strip Boards |
| Output Voltage | 12 V |
| Brand | ASTRO LIGHT |
| Current | 30 amp |
| Input Voltage | 176-264VAC |
| Material | METAL |
| Warranty | 2 YEAR GUARNTEE |
| Model Name/Number | STRIP DRIVER HEAVY |
View Complete details
| Output Power | 120W Max |
| Output Type | Constant Current |
| Output Voltage | 12 V DC |
| Input Voltage | 170 265 V AC |
| Dimmable | Non Dimmable |
| Ingress Rating | IP20 |
| Mount Type | Slim |
| Protection | Short Circuit |
| Power Factor | 0.9 |
12V. 10Amp Strip Driver
Watt:- 120W Max
Input Voltage:- 176-264V
50/60Hz
Premium Heavy Boady
Output:- 80%
2 year Garrunty
Brand:- Astro Light
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Output Power | 400W |
| Output Voltage | 12 V DC |
| Ingress Rating | IP54 |
| Input Voltage | 170 265 V AC |
| Output Type | Constant Voltage |
| Casing Material | Aluminium |
| Mount Type | Surface Mount |
| Protection | Short Circuit |
| Efficiency | 90 % |
| Question | Astro Light |
Rainproof Led Power supply
Watt - 400w
AMP - 33.3A
Constant Voltage Input : 180 - 264 volt
Short circuit protection
ALLUMIUM BODY
Minimum 50pcs
Additional Information:
View Complete details