Khadia, Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24ACXPJ5100D1ZW
Call 08047634526 86% Response Rate
Send Enquiry
| Length | 5 m |
| Light Color | Cool White/Natural White/Warm White |
| LED Type | SMD 2835 |
| Input Voltage | 12V DC |
| LED Density | 240 LEDs/m |
| LED Chip Type | 2835 SMD |
| IP Rating | IP20 (Non-Waterproof) |
| Control Method | IR Remote |
| Product Form | Flexible Strip |
| PCB Width | 10 mm |
| Wattage per Meter | 14.4 W/m |
240 LED STRIP LIGHT
COPPER PCB
THICKNESS:- 10MM
2835/SMD TYPE
5 MTR ROLL SIZE
LUMENS:- 26LM/LED
CRI 80
BEAM ANGLE:- 120
Energy Saving (80%)
4000 HOURS
HIGHT BRIGHTNESS
View Complete details