Khadia, Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24ACXPJ5100D1ZW
Call 08047634526 86% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Output Power | 36 W |
| Output Type | Constant Voltage |
| Output Voltage | 12 V DC |
| Usage/Application | LED Strips |
| Input Voltage | 220V |
| Dimmable | Non Dimmable |
| Ingress Rating | IP20 |
| Current | 2 amp |
| Brand | ASTRO LIGHT |
| Warranty | 2 YEAR |
| Mount Type | Slim |
| Protection | Over Voltage |
| Power Factor | 0.9 |
| Model Name/Number | STRIP DRIVER |
3Amp STRIP DRIVER
Heavy - 80% Output
Body - Alluminium
PREMIUM SERIES
BRAND - ASTRO LIGHT
2 YEAR GUARNTEE
View Complete details