Khadia, Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24ACXPJ5100D1ZW
Call 08047634526 86% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 5 Piece
| Power (Wattage) | 3W |
| Light Color | White/Warm White/Natural White |
| Wattage | 3W |
| Power | 3 W |
| Mounting Type | Surface |
| Light Source Type | LED |
| Shape | Round |
| Application Area | Home,Office, Library |
| Body Material | Aluminium |
| Lighting Source | LED |
| Fixture Material | Aluminium |
| Design/Shape | Round |
| Color | Yellow |
| Body Color | Black/White |
| Beam Angle | 120 Deg |
| Light Direction | Adjustable |
| Special Features | Movable |
| Usage | Indoor |
| Waterproof | No |
| Warranty | 2 year guarrntee |
| Country of Origin | Made in India |
| Question | Astro Light |
| Material | Metal |
3watt wall light
body - alluminium
body color - white and black
light color - ww wh
2 year guarrntee
brand - astro light
View Complete details
| Lighting Type | Spring Wall Light |
| Wattage | 3W |
| Power | 3 W |
| Body Material | Polycarbonate |
| IP Rating | IP44 |
| Application Area | Office |
| Light Source | LED |
| Lighting Source | LED |
| Material | Metal |
| Type | Wall Spring Light |
View Complete details
| Power (Wattage) | 12W |
| Light Color | White/Warm/Natural White |
| Mounting Type | Surface |
| Shape | Round |
| Body Material | Aluminium |
| Body Color | Black/White |
| Beam Angle | 120 Deg |
| Special Features | Movable |
| Question | Astro Light |
Powerful and energy-efficient, the 12W LED Wall Spotlight delivers bright, focused illumination ideal for both indoor and outdoor spaces. Designed with durable materials and a sleek finish, it enhances walls, facades, and décor while consuming minimal power. Its long lifespan, low heat emission, and easy installation make it a reliable lighting solution for homes, offices, and commercial settings.
View Complete details