Khadia, Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24ACXPJ5100D1ZW
Call 08047634526 89% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Wattage | 15W |
| Body Material | Aluminium |
| Shape | Round & Square |
| Material | Metal |
| Light Type | Surface Panel |
| Power | 15 W |
| Light Color | Multicolor |
| Voltage | 220V |
| Brand | Astro Light |
| Certification | RoHS |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | home , office , mall , shop |
Double Color Surface Light 15w
Shape - Round / Square
Use - Surface celling ( 4inch )
Color - White + pink White+ blue White + Rgb
Alluminium body
With 2 Year Guarrntee PCS TO PCS
Company - Astro Light
View Complete details
| Power | 7W |
| Brand | Astro |
| Light Color | Natural White |
| Warranty | 2 Year |
| Mounting Type | Surface |
| Body Color | Copper Finished |
| Shape | Round |
| Cutout Size | 50mm |
| IP Rating | IP44 |
6W Led Copper Cylinder Light
Boady Material:- Metal+ Copper Finished
Watt :- 7W
Reflector :- Bk
Lighting colour:- 4000k
Imported Quality
2 year Garrunty
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Body Material | Aluminium |
| Size | 75 mm (3 inch) |
| Light Type | Cylinder (COB) |
| Color Temperature (CCT) | Natural White (4000K) |
| Shape | Round |
| Warranty | 2 Years |
| Wattage | 6W |
Astro Cylinder Light
Watt :- 7W /12W/18W /30W
Boady Colour:- Black/White
Reflactor:- Gold & Black
Lumens:- 100LM/W
Dimension:- 6w 55*65/ 12w 73*90
2 Year Garrunty
Brand:- Astro Light
Hight Brightness
Imported Quality
View Complete details