Khadia, Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24ACXPJ5100D1ZW
Call 08047634526 86% Response Rate
Send Enquiry
| Wattage | 9W |
| Power (Wattage) | 3w/6w/9w |
| Light Color | Warm White |
| Mounting Type | Surface |
| Ingress Protection | 20 |
| Shape | Round |
| Input Voltage | 220–240 V AC |
| Body Material | Aluminium |
| Body Color | Rose Gold |
| Beam Angle | 36 Deg |
| Special Features | Movable |
| Application | Home/office |
Wall spot Light
Watts:-3w/6w/9w
Boady Material:- Metal Boady
Boady Finishing:- Gold/Rose-Hold
2 year Garrunty
HPF Isolated Driver
Heavy Quality
Brand :- Astro Light
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5 Piece
| Length | 138MM |
| Power (Wattage) | 12W |
| Wattage | 10 W |
| Light Color | Natural White |
| Color Temperature | 4000 K |
| Mounting Type | Recessed |
| Shape | Square |
| Body Material | Aluminium |
| Body Color | Black/White |
| Beam Angle | 36 Deg |
| Special Features | Movable, Zoomable |
5 Eye Led Linear Spot Light
Watt :- 10W
Boady Colour:- Black/white
Reflector:- Black/RoseGold/White
Lighting colour:- Natural White
Lumens:- 100LM/W
Dimension:- 148*45*32
Cutout:- 138 MM
Chip Brand :- OSRAM
Beam Angle:- 36•
Shape :- Square
Inside Eye Dott Shape:- Round
Voltage:- AC85-265V 50/60 Hz
Life Time :- 15,000 Hours
Speciality:- High Brightness+High CRI+ Green Lighting+ Legant Appearance+ 80% Energy Savings
Suitable for:- Shops , Hotel Lobbies , Conference Rooms , Shopping Malls , Home
2 year Garrunty
Brand :- Astro Light
View Complete details
| Power (Wattage) | 12W |
| Light Color | Natural White,5k,3in1 |
| Mounting Type | Inbuilt Megnatic Track Pati |
| Shape | Square |
| Body Material | Aluminium |
| Body Color | Black |
| Beam Angle | 120 Deg |
| L235*W22*H25MM | Astro Light |
Product:- Megnatic Leniar Light
Watt:- 6W (6 Dott), 12W (12 Dott), 18W(18 Dott)
For Use :- Megnatic Track Pati Consiled & Surface Both
Powered by:- OSRAM
2 year Garrunty
Brand :- Astro Light
View Complete details